Transalpina
Transalpina kirándulás
A Debreceni Old Timer Klub romániai magyar barátai társaságában indult neki a közel 1200 km-s túrának. Csütörtök kora reggel indultunk erre az útra alkalmas autóinkkal, motorjainkkal.
Az első napi cél a 67C úton Ranca volt. Rancát kb.500 km megtétele után értük el, ahol a szálláshelyen nagyon szíves fogadásban részesültünk.
A fogadásnak emlékezetes részeként be kellett öltözni juhász subába üdvözlő pálinka fogyasztása közben. A finom vacsora után kellemes pihenést biztosított a szállás.
A következő napon délelőtt a Polovragi barlangot és a közelében lévő Monesztery kolostort látogattuk meg.
A délutáni program keretében a Ranca közelében lévő hegytetőt és Polaris quadokkal közelítettük meg.
A hegytetőn 2000m felett voltunk. Itt gyönyörű kilátásban volt részünk. Láttuk, hogy a tőlünk magasabban fekvő hegyeket még hó borítja.
A következő napon a Zsíl-völgyén keresztül Vajdahunyadra mentünk, ahol megtekintettük a vajdahunyadi várat. Vasárnap délelőtt a szépen gondozott Dák Emlékparkot látogattuk meg, ahol új történelmi ismereteket szereztünk.
Ezen a napon a Pensiunea COTISO panzió látta vendégül a csoportot. Itt helyi finomságokkal vendégeltek meg. Ebéd után élményekben gazdagodva indultunk haza.
Hozzászóláshoz be kell jelentkezni.